Szkolenie dla nowych księży w naszej PMK

Szkolenie, jakie przeżywają księża, którzy rozpoczynają swoją posługę duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, staje się tradycją. Po raz kolejny od 21. do 23. lutego br. w naszym polonijnym ośrodku Haus Concordia przeżywaliśmy piękny czas wspólnoty nowych księży, którzy w ostatnich czterech latach przybyli do pracy duszpasterskiej w Niemczech.
     Spora, bo 22-osobowa grupa księży czynnie uczestniczyła w bardzo interesujących wykładach z zakresu: historii i działalności naszej misji (ks. rektor Michał Wilkosz, ks. sekretarz Jan Gwiżdż), inicjatyw pastoralnych rozwijanych wśród niemieckiej Polonii (ks. prowincjał Bogdan Renusz, ks. dyrektor Marcin Maślak, ks. proboszcz Krzysztof Romanowski), ubezpieczeń zdrowotnych i właściwego trybu życia (lek. med. Jan Olek), zaangażowania w świecie wirtualnym (dr Mirosław Dynia) oraz prawa państwowego obowiązującego w Niemczech w różnych dziedzinach życia (mec. Edmund Ropel, mec. Andrzej Holm).
     Spotkanie jak i przekazywane treści zostały przyjęte przez wszystkich uczestników z wielką akceptacją i uznaniem. Ufamy, że zdobyty zasób wiadomości pomoże nowoprzybyłym duszpasterzom do naszej misji owocnie pełnić swoją posługę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a zwłaszcza przybyłym prelegentom.

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.