Podziękowanie za posługę ks. Łukasza Olejnika w PMK Neumünster–Itzehoe

Po pięciu latach posługi duszpasterskiej w Polskiej Misji Katolickiej Neumünster–Itzehoe ks. Łukasz Olejnik kończy swoją pracę w tej wspólnocie. Z dniem 1 lipca został mianowany proboszczem Polskiej Misji Katolickiej w Kassel. Uroczysta Msza Święta dziękczynna za posługę ks. Łukasza została odprawiona 28 czerwca w Bordesholm. Eucharystii przewodniczył rektor Polskiej Misji… Czytaj dalej

22. Polonijne Spotkanie Młodych

Haus Concordia w Herdorfie po raz kolejny stało się miejscem spotkania Polonii z całych Niemiec. Mimo rekordowych upałów na 22. Polonijne Spotkanie Młodych licznie przybyli wierni z polskich misji katolickich – młodzież, rodziny z dziećmi, kapłani i siostry zakonne. Ich obecność była pięknym świadectwem, że wiara wciąż jednoczy i inspiruje,… Czytaj dalej

Drugi dzień pielgrzymki do Neviges

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się Mszą Świętą w Bazylice. Homilię wygłosił ksiądz rektor, który zwrócił uwagę na różnicę pomiędzy przyznawaniem się do Boga jedynie wargami a wyznawaniem wiary całym duchem. Przypomniał, że w Ewangelii to właśnie szatan ustami osób opętanych najczęściej publicznie wypowiadał prawdę o mesjańskim posłannictwie Jezusa. Duchowe przyznanie… Czytaj dalej

Ingres bp. Heinera Wilmera w Münster

W niedzielę, 21 czerwca, w katedrze św. Pawła w Münster odbył się uroczysty ingres bp. Heinera Wilmera SCJ, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec. Podniosła liturgia zgromadziła licznych biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych, stając się pięknym świadectwem żywotności Kościoła i jego jedności ponad granicami.W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Kościoła w Polsce…. Czytaj dalej

U Matki Bożej Królowej Pokoju. Polonia z Zagłębia Ruhry pielgrzymowała do Neviges

W dniach 20–21 czerwca Polonia z Zagłębia Ruhry po raz kolejny zgromadziła się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Neviges. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, ks. dr Michał Wilkosz, który przybył na zaproszenie prowincjała Towarzystwa Chrystusowego, ks. Bogdana Renusza SChr. W homilii ks. rektor przypomniał,… Czytaj dalej

Szkoła Chrześcijańskiego Wzrostu – najpiękniejszy owoc pozostaje

Modlitwa, wykłady, rozmowy i budowanie wspólnoty – tak w skrócie można podsumowaćpierwszą edycję Szkoły Chrześcijańskiego Wzrostu, która zakończyła się w Haus Concordia. Finałowy weekend, przebiegający pod hasłem „Kościół jako wspólnota. Liturgia”, był zwieńczeniem miesięcy spotkań i duchowej formacji. Ostatni zjazd stał się okazją do refleksji nad miejscem każdego chrześcijanina we… Czytaj dalej

Spotkanie rektorów i koordynatorów misji międzynarodowych we Frankfurcie nad Menem

Dzisiaj we Frankfurcie nad Menem odbyło się spotkanie rektorów i koordynatorów misji międzynarodowych akredytowanych przy Konferencji Episkopatu Niemiec oraz przedstawicieli Bundespastoralrat. Polską Misję Katolicką reprezentowali: ks. dr Michał Wilkosz, rektor PMK w Niemczech, oraz pani Agnieszka Hymenes-Piotrowski, która od bieżącego roku pełni funkcję przewodniczącej Bundespastoralrat. Podczas spotkania uczestnicy przedstawili roczne… Czytaj dalej

Ks. Rektor uczestniczył w posiedzeniu Verein für die Interkulturelle Seelsorge działającego przy Konferencji Episkopatu Niemiec

Spotkanie odbyło się dzisiaj w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Niemiecw Bonn. Podczas obrad omówiono kwestie związane z finansowaniem duszpasterstw międzynarodowych oraz zatwierdzono budżety na przyszły rok. Uczestnicy zostali również poinformowani o zmianach organizacyjnych, które od przyszłego roku zostaną wprowadzone w ramach struktur delegatur. Verein tworzą przedstawiciele Sekretariatu Konferencji Episkopatu Niemiec… Czytaj dalej

Uroczystości odpustowe i pożegnanie ks. Romana Tabora w PMK Kassel

14 czerwca 2026 roku w Polskiej Misji Katolickiej w Kassel odbyły się dwie ważne uroczystości: odpust ku czci św. Brata Alberta oraz dziękczynienie za dziewięć lat posługi proboszczowskiej ks. Romana Tabora, który z dniem 1 lipca podejmie posługę duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej w Bad Kreuznach. W uroczystościach uczestniczyli licznie… Czytaj dalej

Podziękowanie za posługę ks. Przemysława Kota w PMK Bad Kreuznach

W niedzielę wspólnota Polskiej Misji Katolickiej w Bad Kreuznach uroczyście podziękowała ks. Przemysławowi Kotowi za 4,5 roku owocnej posługi duszpasterskiej. Był to czas naznaczony wieloma inicjatywami duszpasterskimi, które wzbogaciły życie religijne i społeczne naszej wspólnoty. Dzięki zaangażowaniu księdza Przemysława parafianie mogli uczestniczyć w licznych wydarzeniach, spotkaniach i przedsięwzięciach umacniających wiarę… Czytaj dalej