POLONIAONLINE.pl

Drodzy Młodzi Przyjaciele, 

W związku z sytuacją dotyczącą pandemii planowany Kongres Młodzieży Polonijnej w bieżącym  roku w Krakowie musiał zostać przesunięty na inny termin. Doświadczając wspaniałej atmosfery  na wcześniejszych Kongresach w 2016 i 2018 roku postanowiliśmy nie trwać w bierności, ale „zejść  z kanapy” i przenieść się na 6 kontynent, który w przenośni u Papieża Franciszka oznacza internet.  Z tego powodu zapraszamy młodzież polonijną, pochodzenia polskiego z całego świata do udziału  w projekcie POLONIAONLINE.pl. W najbliższym czasie rozpoczniemy prowadzenie warsztatów on-line.  Zajęcia będą odbywały się w małych, pięcioosobowych grupach, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie  na efektywność i atmosferę w czasie zajęć. 

Warsztaty Polonijna Akademia Dziennikarstwa są skierowane do tych wszystkich, którzy  zainteresowani są zdobyciem umiejętności w zakresie komunikacji i informacji mającej na celu min.  ewangelizację i promocję wartości chrześcijańskich. Warsztaty PAD obejmować będzie 5 spotkań  po 90 minut. 

Druga propozycja dotyczy warsztatów eAmbasador kultury polskiej. Jest ona skierowana  do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie planowania i realizowania wydarzeń, pożytecznych społecznie inicjatyw oraz promocji kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem  internetu. Warsztaty obejmują 7 spotkań po 90 minut.  

Przy realizacji takiego projektu ważne jest, aby każdy uczestnik wziął udział we wszystkich  planowanych zajęciach! W powyższych warsztatach będzie mogło wziąć udział 40 osób – w ramach  jednego warsztatu przewidziane są 4 pięcioosobowe grupy. Udział w warsztatach jest bezpłatny,  a o udziale w warsztatach zadecyduje kolejność zgłoszeń. 

Projekt jest finansowany przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Partnerami w projekcie są

– Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, – Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, – Fundacja Niedziela. Instytut Mediów, 

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, 

– Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA. 

W załączniku znajduje się opis  

i terminarz warsztatów. 

Zgłoszenia i informacje: 

Biuro Kongresu Młodzieży Polonijnej Łukasz Brodzik 

mail: kongresmlodziezy@gmail.com tel. + 48 603 969 881 


Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.