75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego KZ Dachau

29.04.2020  uroczystą Mszą św. z udziałem przedstawicieli konferencji episkopatu Polski i Niemiec będziemy uapamiętniać i modlić się za zamordowanych księży, więźniów obozu koncentracyjnego KZ Dachau. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Kard. Reinhard Marx, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec i ordynariusz diecezji monachijskiej, a homilię wygłosi  Ks. Abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W obozie w Dachau zginąło ponad 880 polskich księży diecezjalnych i zakonnych, a 850 zostało wyswobodzonych 29.04.1945r. Zdrowi księża podjęli natychmiast pracę duszpasterską wśód 2,5 mln polskich robotników przymusowych i więźniow obozów w licznych skupiskach na terenie całych wyzwolonych Niemiec. Tym samym dali początki dzisiejszemu duszpasterstwu polskojęzycznemu w Niemczech.

Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości. Po Mszy św. nastąpi złożenie wieńców pod tablicą  pamiątkową polskich kapłanów. Zgłoszenia prosimy kierować do duszpasterzy w polskich misjach.

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.