REKOLEKCJE WIELKI POST 21.02-14.03.2021

Rekolekcje przeznaczone są do indywidualnego odmawiania. Trwają one 21 dni i są podzielone na trzy etapy, podczas których uczyć się będziemy modlitwy ze Świętą Rodziną. Rekolekcje powinny być połączone z konferencją, którą obejrzeć można na YouTube – PMK Hamburg. Link do konferencji znaleźć można na stronie Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu. W pierwszym tygodniu rekolekcji uczyć się będziemy modlitwy od Maryi, w drugim od św. Józefa, a w trzecim od samego Jezusa Chrystusa. W konferencjach będziemy mogli przytaczać fragmenty objawień maryjnych dotyczących tematu modlitwy, jak również świadectwa świętych oraz poznać naukę Kościoła. W każdym dniu w ramce umieszczony jest również przebieg dnia rekolekcyjnego.

Celem rekolekcji jest pogłębienie tematu modlitwy. W czasie ich trwania mamy zaprosić Boga do naszych rodzin i domów. Polepszenie relacji z Bogiem ma pomóc w polepszaniu relacji z drugim człowiekiem, a zarazem uświęcić naszą codzienność.

Z powodu pandemii coraz więcej osób doświadcza różnych trudności. Może pojawić się w nas poczucie samotności, lęku, a niekiedy problemy z pracą i utrzymaniem. Zaufaj Bogu i wpuść Go do swojego życia. Niech stanie się lekarzem naszych serc. Zjednoczmy się w modlitwie jako jeden święty powszechny i apostolski Kościół. Poczujmy, że jesteśmy jedną rodziną zgromadzoną wokół naszego Ojca w niebie. Bo w rękach Boga nasze życie jest najbezpieczniejsze.

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.