List Biskupa Wiesława Lechowicza do Polonii w Niemczech w związku ze zmianą rektora Polskiej Misji Katolickiej

Przewielebni Księża, Czcigodne Siostry Zakonne 

Drodzy Bracia i Siostry! 

Ważne wydarzenia, określające dynamikę naszego życia i życia Kościoła zawsze  najpełniej naświetla Słowo Boże zapisane na kartach Biblii. Przekonujemy się o tym także w  uroczystość Bożego Narodzenia. „Gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg zesłał swojego Syna…” – tak opisuje narodzenie Emmanuela św. Paweł (Ga 4,4). W tym przełomowym momencie  dziejów Bóg posłużył się posłaniem. Tak też przez wieki rozwijać się będzie życie i misja  Kościoła: przez posłanie, którego nadrzędnym inicjatorem jest Bóg. W porządku posłania  mieszczą się charyzmaty i dary duchowe w Kościele oraz pozostające na służbie tych darów  i charyzmatów kościelne urzędy powierzone poszczególnym osobom.  

Okazją, by przypomnieć sobie o tej podstawowej prawdzie odnoszącej się do Kościoła  są też ostatnie wydarzenia związane z nowym posłaniem w Polskiej Misji Katolickiej  w Niemczech. Pragnę przekazać Wam wszystkim do wiadomości, że w dniu 24 listopada  2020 roku Rada Stała Konferencji Episkopatu Niemiec podjęła decyzję o powołaniu na urząd  Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech Księdza dr Michała Wilkosza, który  dotychczas pełnił funkcję Sekretarza Misji. Na stanowisku zastąpi on Księdza Prałata  Stanisława Budyna, począwszy od dnia 1 stycznia 2021 roku. Liczę, że ks. Wilkosz spotka się  z życzliwością i gotowością do współpracy tak ze strony całej wspólnoty Polskiej Misji  Katolickiej, jak i przedstawicieli Kościoła w Niemczech. Proszę, byście otoczyli modlitwą  zarówno nowego rektora, jak i dotychczasowego. Niech światło Ducha Świętego kieruje  poczynaniami ks. Michała Wilkosza, a obfitość Bożego błogosławieństwa stanie się udziałem  ks. Stanisława Budyna! 

Ks. Prałat Budyn pełnił funkcję rektora PMK w Niemczech od 2002 roku. Oficjalne  podziękowanie ks. Prałatowi Budynowi za jego wieloletnią i oddaną służbę dla Polonii  w Niemczech jest zaplanowane na 24 maja 2021 roku. Mam nadzieję, że w tym terminie  będziemy mogli bezpiecznie spotkać się na Eucharystii celebrowanej w Haus Concordia także w duchu wdzięczności za 50 lat kapłaństwa Ks. Prałata. Konkretne informacje zostaną  przekazane w późniejszym terminie, ale już teraz zapraszam na te uroczystości  reprezentantów poszczególnych misji oraz instytucji polonijnych, wspólnot i grup  działających w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. 

Wpatrzeni w Dziecię Jezus, uświadamiamy sobie jak bardzo jesteśmy umiłowani  przez Boga. Z tej miłości rodzi się posłanie każdego ucznia Jezusa, by głosić Dobrą Nowinę  i być żywym obrazem narodzonego w Betlejem Syna Bożego. Z tej miłości wypływa także  zobowiązanie, by brać odpowiedzialność za Kościół, aby jaśniał blaskiem obecnego w nim  Chrystusa.  

Z nadzieją, że tak się stanie udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa w imię  Ojca i Syna, i Ducha Świętego 

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.