Drugi dzień pielgrzymki do Neviges

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się Mszą Świętą w Bazylice. Homilię wygłosił ksiądz rektor, który zwrócił uwagę na różnicę pomiędzy przyznawaniem się do Boga jedynie wargami a wyznawaniem wiary całym duchem. Przypomniał, że w Ewangelii to właśnie szatan ustami osób opętanych najczęściej publicznie wypowiadał prawdę o mesjańskim posłannictwie Jezusa. Duchowe przyznanie się do Boga wymaga jednak czegoś więcej – stawia pytanie o intencję i sens podejmowanych działań. Czy pielgrzymuję po to, aby zdobyć uznanie i pochwałę ludzi, czy też pragnę, by w moim sercu dokonała się prawdziwa przemiana?

Po Eucharystii pielgrzymi udali się na Górę Maryi, gdzie wysłuchali konferencji mariologicznej. W drodze wspólnie odmówiono Różaniec. Dzień zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się słowami Litanii Loretańskiej.

Zdjęcia: Martha Szalapak

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.