Ingres bp. Heinera Wilmera w Münster


W niedzielę, 21 czerwca, w katedrze św. Pawła w Münster odbył się uroczysty ingres bp. Heinera Wilmera SCJ, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec. Podniosła liturgia zgromadziła licznych biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych, stając się pięknym świadectwem żywotności Kościoła i jego jedności ponad granicami.
W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Kościoła w Polsce. Konferencję Episkopatu Polski reprezentował sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak, a obecny był również ks. Marcin Kokoszka, ekonom KEP. Polską Misję Katolicką w Niemczech oraz jej rektora, ks. dr. Michała Wilkosza, reprezentował ks. Tomasz Frączek, sekretarz PMK.
Dla Polskiej Misji Katolickiej wydarzenie miało szczególny wymiar. Bp Heiner Wilmer przez lata pełnił posługę biskupa diecezji Hildesheim, na terenie której znajduje się rektorat PMK. Czas ten zapisał się jako okres bardzo dobrej współpracy, wzajemnego zaufania i życzliwości wobec polskich wspólnot katolickich. Dzięki jego otwartości i duszpasterskiej wrażliwości możliwy był harmonijny rozwój wielu inicjatyw służących polskim wiernym w Niemczech.
Rozpoczynając nową posługę w Münster, bp Heiner Wilmer wnosi bogate doświadczenie, pasterską mądrość i umiejętność budowania wspólnoty.
Życzymy bp. Heinerowi Wilmerowi obfitości Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego oraz wielu owoców w posłudze dla Kościoła w Münster. Niech rozpoczynający się rozdział będzie czasem umacniania wiary, budowania jedności i odważnego świadczenia o Ewangelii we współczesnym świecie.

Speichere in deinen Favoriten diesen permalink.

Kommentare sind geschlossen.